Blog > Komentarze do wpisu

Najbardziej znani malarze na świecie

Chociaż  niekiedy Polacy ze sztuką przez duże S czasami są na bakier to z pewnością każdy z nas doceni znanych na całym świecie artystów.Kiedy zadamy sobie pytanie kim byli najbardziej popularni malarze to często na myśl przychodzą nam takie nazwiska jak  Van Gogh czy Caraviaggio. 

Zaczynając od tego pierwszego to był to holenderski postimpresjonistyczny malarz. Jego pełne imię i nazwisko brzmi Vincent Willem van Gogh. Artysta urodził się w 1853 roku, malarz żył tylko 37 lat. Prawdopodobnie zginął od samobójczego strzału z broni palnej. Przez całe życie Van Gogh cierpiał na napady lękowe spowodowane zaburzeniami psychicznymi. Jego twórczość została doceniona dopiero po śmierci, do dnia dzisiejszego wielu artystów inspiruje się kolorystką i fakturą jego obrazów, a twórczość van Gogha wywarła ogromny wpływ na sztukę współczesną. Artysta malarstwem zajął się dopiero po trzydziestym roku życia, a najwięcej obrazów namalował na dwa lata przed śmiercią.

Chociaż Van Gogh jest autorem ponad dwóch tysięcy obrazów to jego najsłynniejszym i najbardziej rozpoznawalnym dziełem są „Słoneczniki”. Michelangelo Merisi da Caravaggio to włoski malarz tworzący na przełomie lat 1593- 1610. Artysta tworzył głównie w Rzymie, Neapolu na Sycylii i Malcie. Był to  reformator malarstwa europejskiego na przełomie XVI i XVII wieku. W jego pracach można dostrzec wyrzekanie się piękna ludzkiego ciała, które bardzo idealizowane były w renesansie. Obrazy  to gra światłocienia, w XVI wieku artysta był trochę pomijany i zapomniany, na nowo został odkryty w XX wieku. 

poniedziałek, 01 lipca 2013, n0kt0wiz0r

Polecane wpisy

  • Gustowne zegarki to też sztuka

    Czasami nie widzimy na pierwszy rzut oka, że przedmioty codziennego użytku też mogą być ładne. A nawet bardzo ładne. Wielu z nas ma zegary na ścianach w domu. C

  • Graficiarze

    Z drugiej jednak strony jeśli przechodzimy się naszymi ulicami i jeśli widzimy jakieś zabytkowe kamienice zniszczone przez pseudo graffiti to jest to naprawdę w