Blog > Komentarze do wpisu

Współczesne polskie galerie

Przeciętny Polak coraz częściej staje się prawdziwym europejczykiem, nie boimy się już ekstrawaganckich ubrań, uczymy się języków a na wakacje wybieramy dalekie kraje. Wszystko to świadczy o naszej pewności siebie. Coraz chętniej także interesujemy się sztuką, do muzeów i galerii nie chodzimy już tylko ze szkolnego obowiązku. Coraz częściej w takich miejscach można znaleźć mnóstwo osób. 

Jeszcze 10 czy 15 lat temu współczesne galerie sztuki znajdowały się tylko i wyłącznie w dużych miastach Polski. My jako przeciętne osoby nie mieliśmy dostępu do sztuki. Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmieniła i jak grzyby po deszczu powstają prywatne i państwowe galerie.Jeśli na przykład mieszkacie w Warszawie, lub jeśli wybieracie się do naszej stolicy to polecam wszystkim galerię „Zachęta”. Już po samej nazwie oczekuje się czegoś przyciągającego.

Także Narodowa Galeria Sztuki, która prezentuje i promuje sztukę współczesną. Galeria organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe artystów polskich i zagranicznych. Przechodząc przez poszczególne sale możemy spotkać rzeźby, obrazy i instalacje.

Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest prywatna galeria sztuki „Atlas” w Łodzi. Powstała ona w 2003 roku i jej założycielem jest Andrzej Walczak. Do tej pory galeria pokazywała już 64 projekty.Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie istnieje już od 1952 roku, galeria prezentuje sztukę współczesną i tradycyjną. 

poniedziałek, 01 lipca 2013, n0kt0wiz0r

Polecane wpisy

  • Gustowne zegarki to też sztuka

    Czasami nie widzimy na pierwszy rzut oka, że przedmioty codziennego użytku też mogą być ładne. A nawet bardzo ładne. Wielu z nas ma zegary na ścianach w domu. C

  • Współcześni twórcy

    Współczesna sztuka to bardzo szerokie zagadnienie, w zasadzie można do niej zaliczyć dosłownie wszystko. Każdy przedmiot, który został wyprodukowany po II Wojni