Blog > Komentarze do wpisu

Graficiarze

Z drugiej jednak strony jeśli przechodzimy się naszymi ulicami i jeśli widzimy jakieś zabytkowe kamienice zniszczone przez pseudo graffiti to jest to naprawdę wandalizm. Renowacja takiego budynku to ogromny koszt i każdy kto pokusi się o niszczenie powinien być surowo ukarany. 

Sztuka uliczna jest w Polsce bardzo rozpowszechniona i wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest to jeszcze artyzm czy może już wandalizm. Takie na przykład grafficiarstwo z jednej strony jest bardzo piękne i artystyczne a z drugiej strony wiele osób nie godzi się na to aby uliczne mury były w ten sposób ozdabiane. Warto zwrócić w jak prosty sposób można odnowić zwykłe pasy. Taki biały zegarek z pewnością wygląda ciekawiej niż zwykła zebra. 

Grafficiarze to swojego rodzaju subkultura, a jej członkowie zawsze trzymają się razem i wyznają podobne poglądy. Moim zdaniem jeżeli nasze ponure ulice mają szansę zmienić się w coś niepowtarzalnego i kolorowego to trzeba na to wyrazić zgodę. Warunek jest jeden malowane powinny być tylko i wyłącznie wyznaczone miejsca a przedstawione obrazy nie powinny być wulgarne i obsceniczne. Osoby, które malują graffiti często muszą wykazać się ogromnymi zdolnościami artystycznymi.


Niektóre malunki są bardzo realistyczne i wręcz trójwymiarowe a to co przedstawiają to często prawdziwa sztuka. Młode osoby powinny mieć szansę na rozwijanie swojego talentu i w polskich miastach coraz częściej powinny być organizowane różnego rodzaju imprezy na których można malować dowolną przestrzeń.

wtorek, 13 sierpnia 2013, n0kt0wiz0r

Polecane wpisy

  • Najbardziej znani malarze na świecie

    Chociaż niekiedy Polacy ze sztuką przez duże S czasami są na bakier to z pewnością każdy z nas doceni znanych na całym świecie artystów.Kiedy zadamy sobie pytan

  • Współcześni twórcy

    Współczesna sztuka to bardzo szerokie zagadnienie, w zasadzie można do niej zaliczyć dosłownie wszystko. Każdy przedmiot, który został wyprodukowany po II Wojni